Kuudennet valtakunnalliset Sahateollisuuspäivät Aulangolla 3.-4.10.2018

Vuoden 2018 Sahateollisuuspäivien teemana on ”Globaalit sahatavaravirrat – Vaikutus tuotantoon ja investointeihin”. Sahateollisuuden vienti on suuntautunut entistä enemmän Euroopasta etelään, itään ja länteen. Käyttökohteet ovat muuttuneet ja osin on siirrytty bulkkituotteisiin, osin jalostetumpiin tuotteisiin.

  • Globaalit sahatavaravirrat – Vaikutus tuotantoon ja investointeihin
  • Teemaan perehdytään alustuksen ja paneelikeskustelun avulla.

Sahateollisuuspäivän yhteistyökumppaneina on 28 johtavaa Suomessa toimivaa sahalaite-, automaatio- ja ohjelmistotoimittajaa. Lisää näytteilleasettajista voit lukea Sahateollisuuspäivät 2018 nettisivuilta www.stmy.fi/STP2018. Sivuilla voit myös ilmoittautua tapahtumaan.

Yhdistyksen kanslia
c/o Sahateollisuus ry
Säästöpankinranta 4 C 24
00530 Helsinki
info@stmy.fi

Yhdistyksen sihteeri
Kari Perttilä
projektipäällikkö
Sahateollisuus ry
puh: 0400 889823
email: kari.perttila@sahateollisuus.com

Yhdistyksen puheenjohtaja
Tommi Sneck
sahateollisuuden johtaja
Koskisen Oy
email: tommi.sneck@koskisen